Category Archives: Nezařazené

Samolepky na zeď

Že jste ještě neslyšeli o dekoracích v podobě samolepek na zeď? Pak vězte, že se nejedná o žádnou dětinskou hračku, které by vám leda tak znečistila interiér lepidlem. Ostatně pokud nahlédnete mezi některé z fotografií samolepek na stěnu zde anebo v našem e-shopu, sami se ihned přesvědčíte o opaku a budete pociťovat nutkání zjistit a prohlédnout si více.

Samolepky na zeď představují moderní, velmi elegantní doplněk do každého interiéru. Motiv, barvu i velikost dekorace si vždy vyberete podle svých představ, a dodáte tak dané místnosti anebo dokonce celému bytu nádech originality, ale především osobitosti a útulnosti.

Oproti obrazům, designovým hodinám či jiným běžným dekoracím na stěnu se nálepky vyznačují jednak tím, že motiv, který nesou, může maximálně vystoupit, aniž by byl rušen pozadím, rámem, či napínáky v rozích; dále poskytuje samolepka na zeď maximální šetrnost, co se týče stěny a výmalby. Pokud do zdi zatlučete hřebík, skobu, nebo i pouhý napínák, stopy po těchto úchytech pro dekorace už později snadno neskryjete, leda zasádrováním anebo novou výmalbou. U samolepek vám tyto komplikace odpadají, nemluvě o různých špatně zatlučených či časem vyviklaných hřebících, které zanechávají nemalé stopy. samolepky na stěny tak mají oproti jiným dekoracím zdí mnohé výhody.

Už jsme se zde zmínili o tom, že si u samolepek z našeho e-shopu můžete vždy libovolně vybrat barevný odstín, ale i velikost. Pokud by vám navíc žádný z nabízených rozměrů správně nevyhovoval, není problém ani výroba speciální velikosti nálepky dle vašeho přání. U nás nakupujete zboží přímo od výrobce – nejsme pouhými distributory.

Při výběru barevného odstínu však dbejte na to, aby byla barva nálepky vždy dostatečně kontrastní s barvou výmalby vaší stěny. V opačném případě, jakkoli by se vám zakoupený odstín zdál být pohledný, by samolepka z větší vzdálenosti mohla být velmi špatně rozeznatelná, což je pak samozřejmě velká škoda.

Určité zásady je dobré vzpomenout i při výběru správného rozměru. Je bezesporu, že atraktivita samolepky stoupá téměř vždy přímo úměrně s její velikostí. Takové volbě musí ovšem odpovídat i prostor, kam hodláte nálepku na zeď umístit. Vždy nechávejte kolem nalepené dekorace ještě dostatečný volný prostor, aby mohla správně vyniknout. Pokud ji vměstnáte natěsno do nějakého prostoru, výsledný efekt nebude zdaleka takový. Rovněž u samolepek větších rozměrů pamatujte na to, že vypadají skvěle zejména v případě, že se na ně díváte z určitého odstupu – příliš se tedy nehodí do malých místností, a to ani v případě, že jinak disponují dostatkem volných ploch.

I menší nálepka dokáže váš interiér výborně zvednout – jak se ostatně říká, méně je někdy více! Vyberete-li správný motiv, bude dekorace vytvářet dojem jakési prostorovosti a ve výsledku váš pokoj i opticky zvětší.

Pro větší plochy bývají obecně vhodné abstraktní motivy, v podobě tribalů (ornamentů) nebo nejrůzněji stylizovaných vyobrazení květin. Na menších samolepkách naopak obvykle lépe vyniknou realistické motivy – zvířecí, motoristické či další. Vždy ale samozřejmě záleží na zařízení a celkovém ladění té které místnosti.

Honí-li se vám hlavou obava, jestli dokážete dekoraci na zeď správně nalepit, nemusíte mít ani zde nejmenší strach. Instalace našich samolepek je velmi snadná: stačí jen odstranit podkladový papír, poté ve směru od shora dolů (stejně jako je tomu zvykem například u tapet) samolepku uhladit ke zdi a na konec, když budete maximálně spokojeni, sejmout transparentní přenosovou folii. Pak už vám samolepka vystoupí v plné kráse a dodá vašemu interiéru nádech originality a zejména útulnosti, která může ve velmi moderně zařízených domácnostech často scházet.

Proto neváhejte a zjistěte o této neobyčejné, cenově přístupné a moderní dekoraci více!